filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Berlinale
2000
http://www.berlinale.de
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Berlinale
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy film
wygrane
Magnolia
(1999)
Paul Thomas Anderson
Dzień z życia kilku ludzi, których historie układają się w wielowątkową, mozaikową konstrukcję.
Udział w konkursie głównym
nominacje
Chmury w maju
(1999)
Nuri Bilge Ceylan
Chór chłopięcy
(2000)
Akira Ogata
Człowiek z księżyca
(1999)
Miloš Forman
Droga do domu
(1999)
Yimou Zhang
El Mar
(2000)
Agustí Villaronga
Huragan
(1999)
Norman Jewison
Kochaj mnie
(2000)
Laëtitia Masson
Krople wody na rozpalonych kamieniach
(2000)
François Ozon
Legenda Rity
(2000)
Volker Schlöndorff
Męska gra
(1999)
Oliver Stone
Million Dollar Hotel
(2000)
Wim Wenders
Nebeska udica
(1999)
Ljubiša Samardžić
Niebiańska plaża
(2000)
Danny Boyle
Paradiso. Siedem dni z siedmioma kobietami
(2000)
Rudolf Thome
Pokój wróżek
(2000)
Claude Miller
Prime luci dell'alba
(2000)
Lucio Gaudino
Signs & Wonders
(2000)
Jonathan Nossiter
Utalentowany pan Ripley
(1999)
Anthony Minghella
You shi tiaowu
(1999)
Stanley Kwan
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Hommage à Alfred Lepetit
(2000)
Jean Rousselot
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
Bsss
(2000)
Felix Gönnert
Dream Kitchen
(1999)
Barry Dignam
Episodes in Disbelief
(2000)
Ann Shenfield
Kawałek świata
(2000)
Pjotr Sapegin
Média
(1999)
Pavel Koutský
Podvigi Gerakla
(2000)
Sergei Ovcharov
Vízió
(2000)
Ferenc Cakó
Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź
Najlepszy film
wygrane
Droga do domu
(1999)
Yimou Zhang
Mężczyzna przybywa do rodzinnej wsi na pogrzeb ojca. Zgodnie z wolą matki decyduje się zorganizować tradycyjny, chiński pochówek.
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza aktorka
wygrane
[Bibiana Beglau, Nadja Uhl]
Bibiana Beglau
,
Nadja Uhl
Legenda Rity
(2000)
Najlepszy aktor
wygrane
[Denzel Washington]
Denzel Washington
jako Rubin Carter w filmie
Huragan
(1999)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Miloš Forman]
Miloš Forman
Człowiek z księżyca
(1999)
Nadzwyczajna nagroda jury
wygrane
Million Dollar Hotel
(2000)
Wim Wenders
W obskurnym hotelu w Los Angeles umiera syn miliardera. Agent próbujący rozwikłać zagadkę wywraca do góry nogami życie ekscentrycznych lokatorów.
Nagroda Jury dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Média
(1999)
Pavel Koutský
Najlepszy zespół aktorski
wygrane
Paradiso. Siedem dni z siedmioma kobietami
(2000)
Hanns Zischler
,
Cosima Lustig
,
Cora Frost
,
Ully Loup
,
Isabel Hindersin
,
Adriana Altaras
,
Irm Hermann
,
Marquard Bohm
,
Guntram Brattia
,
Jürgen Schonschadowski
,
Lucas Hoppe
,
Joya Thome
,
Valeska Hanel
,
Khyana El Bitar
,
Nicolai Thome
,
Angelika Margull
,
Sabine Bach
,
Martin Walz
,
Amelie zur Mühlen
Nagroda Jury Ekumenicznego
Najlepszy film w konkursie
wygrane
Droga do domu
(1999)
Yimou Zhang
Mężczyzna przybywa do rodzinnej wsi na pogrzeb ojca. Zgodnie z wolą matki decyduje się zorganizować tradycyjny, chiński pochówek.
Najlepszy film sekcji 'Panorama'
wygrane
Botín de guerra
(2000)
David Blaustein
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Nagroda na forum 'Nowe Kino'
wygrane
Poniedziałek
(2000)
SABU
Nagroda w konkursie
wygrane
Pokój wróżek
(2000)
Claude Miller
Kryształowy Niedźwiedź
Nagroda Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Nattflykt
(1999)
Klaus Härö
Nagroda Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego
wygrane
Sekret pana Rice
(2000)
Nicholas Kendall
Najlepszy film
wygrane
Tsatsiki: mama i policjant
(1999)
Ella Lemhagen
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Diabeł w szafie
(1999)
Lars Berg
Nagroda Specjalna
Nagroda C.I.D.A.L.C
wygrane
Saltwater
(2000)
Conor McPherson
Nagroda czytelników 'Berliner Morgenpost'
wygrane
Magnolia
(1999)
Paul Thomas Anderson
Dzień z życia kilku ludzi, których historie układają się w wielowątkową, mozaikową konstrukcję.
Nagroda czytelników 'Berliner Zeitung'
wygrane
Long Night's Journey Into Day
(2000)
Deborah Hoffmann
,
Frances Reid
Nagroda czytelników 'Berliner Zeitung' - wyróżnienie specjalne
wygrane
Piękna praca
(1999)
Claire Denis
Nagroda czytelników 'Siegessäule'
wygrane
Podróż Félixa
(2000)
Olivier Ducastel
,
Jacques Martineau
Nagroda Deutsches Kinderhilfswerk Grand Prix dla najlepszego filmu
wygrane
Tsatsiki: mama i policjant
(1999)
Ella Lemhagen
Nagroda Don Kichota - wyróżnienie specjalne
wygrane
Poniedziałek
(2000)
SABU
Nagroda Gildii Niemieckich Kin Arthousowych
wygrane
Huragan
(1999)
Norman Jewison
Zawodowy bokser, Rubin "Huragan" Carter, zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo i skazany na dożywotnie więzienie.
Nagroda im. Alfreda Bauera
wygrane
Chór chłopięcy
(2000)
Akira Ogata
Nagroda im. Manfreda Salzgebera
wygrane
El Mar
(2000)
Agustí Villaronga
Nagroda od Nowojorskiej Akademii Filmowej w sekcji 'Panorama'
wygrane
Hartes Brot
(2000)
Nathalie Percillier
Nagroda Pokojowa
wygrane
Long Night's Journey Into Day
(2000)
Deborah Hoffmann
,
Frances Reid
Nagroda Sieci Promocji Kina Azjatyckiego (Netpac)
wygrane
Nabbie no koi
(1999)
Yûji Nakae
Nagroda Specjalna
Najlepszy film w konkursie
wygrane
Média
(1999)
Nagroda Teddy
Najlepszy film dokumentalny poświęcony gejom i lesbijkom
wygrane
Paragraf 175
(2000)
Rob Epstein
,
Jeffrey Friedman
Najlepszy film krótkometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom
wygrane
Hartes Brot
(2000)
Nathalie Percillier
Najlepszy film pełnometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom
wygrane
Krople wody na rozpalonych kamieniach
(2000)
François Ozon
Nagroda Jury Teddy
Najlepszy film poświęcony gejom i lesbijkom
wygrane
Podróż Félixa
(2000)
Olivier Ducastel
,
Jacques Martineau
Nagroda Publiczności w sekcji 'Panorama'
Najlepszy film
wygrane
Nationale 7
(2000)
Jean-Pierre Sinapi
Błękitny Anioł
Najlepszy film europejski
wygrane
Legenda Rity
(2000)
Volker Schlöndorff
Wyróżnieni w roku 2000
Huragan
(
2/3
)
Legenda Rity
(
2/3
)
Droga do domu
(
2/3
)
Média
(
2/3
)
Magnolia
(
2/2
)
Podróż Félixa
(
2/2
)
Poniedziałek
(
2/2
)
Tsatsiki: mama i policjant
(
2/2
)
Long Night's Journey Into Day
(
2/2
)
Hartes Brot
(
2/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.